Nyaralás beteg gyerekkel? – Mire ügyeljünk?

Kezdőlap » Baby blog » nevelés » Nyaralás beteg gyerekkel? – Mire ügyeljünk?

Olvasási idő: 3 percek

Mire figyeljünk, ha a nyaralás beteg gyerekkel párosul? Nyáron nem mindig csak a fürdésre és a napozásra kell ügyelnünk a csomagok és bőröndök összeállításánál és bepakolásánál, sajnos a betegséggel is számolnunk kell. Hiszen egy betegség bármikor felléphet, főleg gyerekek esetében…Nézzük, mit tehetünk ilyen helyzetben?

A betegség árnyékában

A nyár alapvetően a szabadságról, a kikapcsolódásról, a nyaralásról és a pihenésről szól, a gyerekek esetében is. De a legszebb napsütést is képes beárnyékolni egy-egy hirtelen jött betegség, vagy kisebb baleset. Itthon, a megszokott körülmények között egyszerűen megoldható a probléma. De mit tegyünk, ha itthon vagy külföldön nyaralunk?

A gyermekorvosok szerint itthon, de nyaraláskor is a leggyakoribb megbetegedések a következőek:

  • hasmenés
  • lázas-vírusos betegségek
  • hőguta
  • napszúrás
  • leégés
  • kisebb balesetek akár a vízparton, akár a kirándulás során

Lehetőleg úgy készüljünk fel az utazásra, hogy szükség esetén ezeket azonnal kezelni tudjuk, ha a nyaralás beteg gyerekkel párosul. Illetve súlyosabb helyzetekben forduljunk orvoshoz!

nyaralás beteg gyerekkel

Néha nehéz eldönteni: Mikor kell azonnal orvoshoz fordulni? Esetleg lehet várni néhány napot, amíg magától, vagy a házi patikában lévő szerek hatására is elmúlik a betegség? Fontos a tünetek pontos megfigyelése, ez segíthet a döntéshozatalban.

A láz a szervezet fertőzésekre adott normális reakciója, mégis a szülők talán ettől ijednek meg legjobban.

Általánosságban elmondható, hogy pici csecsemővel magas láz esetén hamarabb kell orvoshoz fordulni. Nagyon fontos a gyermek közérzetének megfigyelése és figyelembe vétele.

nyaralás beteg gyerekkel

Külföldön az orvosi segítség igénybevételéhez még itthon váltsuk ki az európai uniós egészségkártyát, illetve kössünk utasbiztosítási szerződést. Így lényegesen olcsóbban megússzuk a kezeléseket.

(Igénylőlap Európai Egészségbiztosítási Kártyához)

Mi kerüljön az úti patikába?

Az egyik legfontosabb gyógyszer a láz- és fájdalomcsillapító. Ezekből érdemes kétfélét tartani, mert a nehezen csillapítható láz esetén a két különböző hatóanyagot váltogatni kell – ebben a patikusok, háziorvosok tudnak szakszerű segítséget adni.

Utazásnál gyakori lehet a hányás, az ez ellen hatékony tablettát, vagy a kisebbeknek kúpot az indulás előtt fél órával kell beadni.

Legyen a csomagban hasmenés elleni szer, orrcsepp vagy spray csalánkiütésre, rovarcsípésre, napégésre krém vagy spray, kalcium, sebellátásra fertőtlenítő oldat, kötszer, gyorstapasz, sebragasztó.

A hosszabb autós utazásra készüljünk fel megfelelő mennyiségű vízzel, teával, gyümölcslével és könnyű szendvicsekkel – a hőségben különösen fontos a megfelelő folyadék-utánpótlás.

És ne feledjük: ne essünk rögtön pánikba, ha a nyaralás beteg gyerekkel társul! Ha tisztában vagyunk az adott betegséggel és teendőkkel, ha tudjuk kitől kérhetünk szakszerű segítséget, akkor az biztonságot nyújthat számunkra.

Forrás: bama

Érdekel ez a téma? Akkor nézd meg ezt is: